fbpx
Labancz Dániel
Labancz Dániel

Klinikai szakpszichológus, az UNICEF Magyarország szakértője

A kamaszkor nem csak lázadás – Serdülők megtámogatása szülőként és pedagógusként
A kamaszok nem szeretik a kamasz kifejezést – sokszor maguk sem tudják, akkor mi lenne rájuk a megfelelő elnevezés, de leginkább azt mondják, semmilyen kategóriába nem akarnak tartozni. Ez jól érzékelteti az identitáskeresés időszakát, a ‘mindent’ és ‘semmit’, a szélsőségeket, melyek mind a hétköznapi serdülők életéhez tartoznak. Szülőként gyakran tehetetlenül állunk bezárkózó gyermekünk előtt, tanárként pedig szintén szeretnénk segíteni, de nem feltétlenül tudjuk, hogyan.
Sorvezetőnek, megnyugtatásnak és ötletadónak is kiváló a kamaszokról szóló kerekasztal-beszélgetésünk.

Az előadás a kintsugi hasonlat középpontba helyezésével bemutatja a pozitív pszichológia fő kérdésfelvetéseit, alapelveit, a reziliencia fogalmát, és ráirányítja a figyelmünket az élet nehézségeinek megértésére, elfogadására, az ebben rejlő fejlődési lehetőségek felismerésére, azaz a tökéletlenségben rejlő tökéletességre.

UNICEF kerekasztal
Labancz Dániel klinikai szakpszichológus, az UNICEF Magyarország szakértője

12 évet dolgozott a Vadaskert Gyermekpszichiátrián, elsősorban kamasz csoportokkal, a kórház élményterápiás részlegének egyik alapítója és vezető pszichológusa volt. Jelenleg szabadúszóként pszichoterápiás magánpraxisban kamaszokkal, fiatal felnőttekkel és családokkal dolgozik, terápiás- és tréningcsoportokat vezet.

Az Élményakadémia Egyesület trénere, az UNICEF Magyarország Fiatal Nagykövetek programjának vezetője.

A Károli Gáspár Református Egyetem Pszichológia Intézetének megbízott oktatója, ahol pszichoterápiás alapkészségeket és klinikai pszichológiát tanít. Egyik szakterülete a serdülőkor és az ehhez kapcsolódó nehézségek, problémák; a szülőknek írt erről szóló könyve „Nyugi! – Kamasztörténetek pszichológusszemmel aggódó szülők megnyugtatása” címmel májusban jelent meg a Park Kiadó gondozásában.