Az öngondoskodás fogalmáról egyre többet hallhatunk és olvashatunk. Talán a legtöbben már meg is fogalmaztuk, hogy milyen fontos szerepe van az öngondoskodásnak a jóllétünk kialakításában és fenntartásában. Na de mi a helyzet a családban? Hogyan tudom beiktatni az énidőt? Egyáltalán szabad-e énidőt tartanom?
Ebben a beszélgetésben az öngondoskodás nehézségeit járjuk körbe, és természetesen praktikus tippeket is gyűjtünk, amelyek segíthetnek megküzdeni ezekkel a kihívásokkal.
Az előadás a kintsugi hasonlat középpontba helyezésével bemutatja a pozitív pszichológia fő kérdésfelvetéseit, alapelveit, a reziliencia fogalmát, és ráirányítja a figyelmünket az élet nehézségeinek megértésére, elfogadására, az ebben rejlő fejlődési lehetőségek felismerésére, azaz a tökéletlenségben rejlő tökéletességre.
Zsófi 10 év pszichológusi munka után 2 kisgyermek édesanyjaként alapította az Anyatükör oldalt és közösséget, ahol az érzelmileg biztonságos gyerek- és önneveléssel foglalkoznak holisztikus, sokszínű eszközökkel. Zsófi szerint a szülőség nagyszerű lehetőség arra, hogy saját érzelmi sérültségeink a felszínre kerüljenek, s így elindulhassunk az érzelmi gyógyulás útján.