fbpx
Tari Annamária
Tari Annamária

Klinikai szakpszichológus, pszichoterapeuta, pszichoanalitikus

Túlélni vagy beletanulni? - A XXI. század kihívásai a generációs különbségek tükrében
Ma a mikrogenerációk időszakát éljük, és azt az életet, amiben a megszokott viselkedés, kommunikáció, a digitális generációk jellemzői minden nap jelen vannak. Jelenleg négy generáció van kint a munkaerőpiacon, nemsokára öt lesz.
  • A legtöbb cég generációs konfliktusokkal találkozik, melyek hatással lehetnek az eredményességre, és a jövő perspektíváira.
  • A családokban olykor megnehezül a gyereknevelés és az érzelmek jó kezelése.
  • Változott a párkapcsolatok természetrajza, mert az online tér módosított ezen is.
  • Jelenleg bonyolult és nehéz helyzetben élünk, a Covid vírus, a háború, a gazdasági nehézségek  jelenléte sok szempontból rávilágít arra, hogyan küzdünk meg új és váratlan helyzetekkel, mennyire bírjuk azt a stresszt és bizonytalanságot, amit eddig csak filmeken láttunk.
Mindez a generációk szempontjából is eltérő érzelmeket generálhat, amit jó megismernünk.
Október 09. (vasárnap)
09:00
Előadás
Túlélni vagy beletanulni? - A XXI. század kihívásai a generációs különbségek tükrében
Tari Annamária
Tari Annamária klinikai szakpszichológus, pszichoterapeuta, pszichoanalitikus
Több éve rendszeresen foglalkozik a fogyasztói társadalom hatásaival, a média és az emberi tényezők összefüggéseivel, a társadalmi változások egyénekre ható vonásaival. Az információtechnológia fejlődésével együtt járó lélektani jellemzők, generációs különbségek és az online élet személyiségre ható változásai a fő kutatási területe.
 
  • 2010-ben megjelent könyve  az Y generációt helyezi a középpontba.
  • 2011-ben írta meg a Z generáció című kötetét, mely az Információs Korban élő kiskamaszok/kamaszok magatartásváltozásaival és a felnőtt társadalom működésével foglalkozik.
  • 2013-ban a Ki a fontos Én vagy Én című kötete a magánéletünkben is mélyülő társadalmi nárcizmust és az online és offline tér kapcsolatát, hatásait elemzi az X generáció szempontjából.
  • 2015 februárjában jelent meg a Rád találni című kötete, mely az Index / Dívány / Kettőslátás rovatában megjelent – Horváth Gergellyel közösen írt – publicisztikáiból válogat.
  • 2015. decemberében megjelent Generációk online című kötetében az online tér és az emberi kapcsolatok változásait vizsgálja.
  • A 2017 decemberében a Bátor generációk című könyve a XXI. századi szorongásokat taglalja.
  • A 2019 végén megjelent Online illúziók offline valóság című kötetében a valóság megélése, az érzelmek fejlődése és a közösségi média öszefüggéseivel foglalkozik.
  • 2021 decemberében jelent meg Pillanatnyi boldogságok című kötete, melyben egy saját kutatás adatain keresztül a digitalizáció és a személyiség érzelmeinek változása kapcsolatát elemzi, különös tekintettel a kifáradás, kiégés, halogatás és depresszív érzések megjelenését taglalva.
 
Horváth Gergellyel Igazából szerelem? című filmes-pszichológiai podcastja a Spotify és SoundCloudon hallható.