Stekler Tamás
Stekler Tamás

Transzperszonális szemléletű coach

A „legrosszabb” részem is szerethető? – Önelfogadás az élet viharaiban

Tudjuk, hogy önmagunk szeretete és elfogadása egy jó dolog és a legtöbben törekszünk is arra, hogy ezt gyakoroljuk. Na de akkor is megy, ha éppen nem a legjobb formánkban vagyunk? Ha éppen összecsapnak a fejünk felett a hullámok? Egyáltalán lehetséges ilyenkor békében lennem önmagammal és szeretnem azt a részemet is, amelyik nem éppen a legkedvesebb, „legjobb”?

Ebben a beszélgetésben azt bontjuk ki, hogy mi is az önszeretet, hogyan tudjuk gyakorolni, lehet-e gyakorolni megterhelő helyzetekben is, akkor, amikor pont nem a legjobb formánkban vagyunk. 

kintsugi hasonlat

"A kintsugi ma már a pszichológia egyik kedvelt hasonlata, hiszen amellett, hogy megtestesíti a tökéletlenségben rejlő szépséget, azt is megfogalmazza, hogy a traumák és törésvonalak az élet természetes részei, azokat feldolgozva, beépítve pedig a személyiségünk gazdagodik, az egyediségünk nyilvánvalóvá válik." - Dr. habil. Fodor Szilvia

Önelfogadás kerekasztal
Stekler Tamás transzperszonális szemléletű coach
Jelenleg transzperszonális szemléletű coachként tevékenykedik. 2020 óta tart előadásokat és workshopokat, emellett pedig instagramos tartalmakat is készít. Főbb témái az önismeret, illetve árnyékterületeink, önmagunk nem szeretett részeinek megismerése és elfogadása. Munkája során a Voice Dialogue módszerével, álmokkal és a tarot szimbólumaival is dolgozik asszociatív módon.

Az ülésein, előadásain és workshopjain is annak a tapasztalatát szeretné átadni, hogy minél inkább elfogadó figyelemmel közelítünk azokhoz a részeinkhez, amelyeket rossznak vagy nemkívánatosnak ítéltünk meg, és minél inkább tudatosítjuk, milyen domináns énrészek irányítják az életünket, annál több nyugalomra, önegyüttérzésre és szabadságra tehetünk szert.

Fő célja, hogy az emberek tudatában legyenek annak: nincs rossz részünk, legfeljebb olyan megküzdési mechanizmusaink, amelyeknek még nem volt lehetőségünk meghallgatni a történetét.