Mi a társfüggőség, milyen tünetei vannak? Hogyan kapcsolódik a társfüggőség a nárcizmushoz? Miben hasonlít, s miben tér el? Az előadásban mankókat kapunk ahhoz, hogy ezzel miként foglalkozzunk és hogyan érhetünk el változást.
"A kintsugi ma már a pszichológia egyik kedvelt hasonlata, hiszen amellett, hogy megtestesíti a tökéletlenségben rejlő szépséget, azt is megfogalmazza, hogy a traumák és törésvonalak az élet természetes részei, azokat feldolgozva, beépítve pedig a személyiségünk gazdagodik, az egyediségünk nyilvánvalóvá válik." - Dr. habil. Fodor Szilvia
Az előadás a kintsugi hasonlat középpontba helyezésével bemutatja a pozitív pszichológia fő kérdésfelvetéseit, alapelveit, a reziliencia fogalmát, és ráirányítja a figyelmünket az élet nehézségeinek megértésére, elfogadására, az ebben rejlő fejlődési lehetőségek felismerésére, azaz a tökéletlenségben rejlő tökéletességre.
Knapek Éva, klinikai szakpszichológus legfőbb kutatási területe a reziliencia (rugalmas ellenálló képesség) és a társfüggőség. Megfigyelései szerint a társfüggőség kifejezés sokakat elijeszt, gyakran az érintetteket is, pedig a jelenség járványszerű méreteket ölt, nem csak hazánkban, hanem az egész világon. Gyakori, hogy a társfüggő személyek nárcisztikus személyek mellett találják magukat. Évát a gyakorlati munka ennek az alaposabb megvizsgálása felé terelte. Instagramon gyakran posztol ezeknek a párkapcsolatoknak a jellegzetességeiről.