fbpx
Kató Szabolcs
Kató Szabolcs

Gyermek- és ifjúsági klinikai szakpszichológus

Hogyan éljük túl az élet viharait? - Rezilienciafejlesztés a mindennapokban

Az elmúlt éveinkben egy dolog stabilan jelen volt: a bizonytalanság.
Ahogyan az életünkben sok-sok váratlan kihívással kell szembenéznünk, felismerhetjük, hogy az egyik legfontosabb erőforrásunk a reziliencia lehet. De mit is jelent pontosan ez a titokzatos szó? És hogyan lehetünk rugalmasabbak, ellenállóbbak a változó körülményekkel szemben?

Ebben a kerekasztal-beszélgetésben a rugalmas alkalmazkodóképesség titkaiba nyerünk betekintést, valamint feltárjuk, hogyan építhetjük a lelki állóképességünket mind felnőttek, mind gyermekek esetében. A beszélgetés során szakértőink konkrét tippeket és gyakorlatokat is megosztanak velünk, amelyek kicsiknek és nagyoknak is egyaránt hasznosak lehetnek a reziliencia magjainak elültetése szempontjából.

Kató Szabolcs, egyetemi tanársegéd a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Karának Pszichológiai Intézetében, klinikai és mentálhigiéniai szakpszichológus
Kató Szabolcs 2018 és 2022 között pszichológusként, majd 2022-től a Debreceni Egyetem BTK Pszichológiai Intézetében először óraadó oktatóként, 2022. októbere óta pedig egyetemi tanársegédként dolgozik.

A Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Karának Gyermekgyógyászati Intézetében doktorandusz hallgatóként egyetemi oktatói, kutatási és betegellátási  tapasztalatokat szerzett,  kutatása témája a bélbetegségben szenvedő gyermekek és szüleik életminősége és mentális egészsége volt, kiemelt figyelmet fordítva a gyermekek és szüleik pszichés erőforrásainak feltérképezésére is. 

Oktató tutorként, majd szakmai vezetőként tevékenykedett továbbá a „Humánia” Kortársoktató csoportban, mely szabadon választható kurzus célja, hogy orvostan-hallgatók, gyógyszerésztan-hallgatók és fogorvostan-hallgatók olyan ismereteket és készségeket (pl. orvos-beteg kommunikáció, kiégésprevenció, empátiafejlesztés stb.) sajátítsanak el, amelyek elengedhetetlenek a segítő szakmában és amelyekre a képzési rendszerük nem, vagy csak elenyésző mértékben fordít figyelmet.