fbpx
Dr. Orosz Róbert
Dr. Orosz Róbert

Pszichológus, meditáció oktató, holisztikus szemléletű tanácsadó, egyetemi oktató

Hit, spiritualitás és pszichológia a mindennapokban

Életünk minőségét, kapcsolatainkat, jóllétünket, önmagunkról, másokról és a világról kialakult hiteink határozzák meg. Alapvető hiteink korábbi élettapasztalatainkból származnak. Forrásuk a velünk történt eseményekből leszűrt tapasztalatok, családunk és környezetünk üzenetei, akár több generáción átívelő családi mintáink, népünk és az emberiség kollektív történetei.

Vannak hitek, melyek segítik a személy és a közösség fejlődését, támogatják a testi-lelki egészséget és jóllétet. De léteznek olyan hiteink is, melyek kifejezetten megbetegítők lehetnek. A materialista világkép és a félreértelmezett vallási dogmák éppúgy okozhatnak mentális, vagy fizikai egészségi problémákat, mint a saját traumáinkból, vagy őseink sérüléseiből leszűrt hitrendszerek.

Az emberiség kollektív fejlődésében a tudat, és a tudatosság rendkívül felgyorsult tágulása tapasztalható. A minket elérő információ mennyisége folyamatosan nő, az emberek fokozottan nyitnak a szellemi tapasztalatok, a transzcendens, és misztikus felé. Ez a folyamat ugyanakkor a lehetőségek, és az inspiráció feltárulása mellett jelentős összezavarodottsággal is jár.

Az előadás azzal foglalkozik, hogyan értelmezhető egy pszichológus, meditáció oktató holisztikus nézőpontjából a spiritualitás. Hogyan lehet gyógyító a spirituális gyakorlás, és hogyan segíthet a tudomány és spiritualitás egymásra találása a személyes, és globális problémák megoldásában.

Október 06. (csütörtök)
15:30
Hit, spiritualitás és pszichológia a mindennapokban

Hogyan értelmezhető egy pszichológus, meditáció oktató holisztikus nézőpontjából a spiritualitás? Hogyan lehet gyógyító a spirituális gyakorlás, és hogyan segíthet a tudomány és spiritualitás egymásra találása a személyes, és globális problémák megoldásában?

Dr. Orosz Róbert
Dr. Orosz Róbert pszichológus, rendszerszemléletű tanácsadó

14 éves korában kezdte el – akkor még ösztönösen, később egyre tudatosabban – keresni, hogyan élhetünk egészséges, boldog, szeretetteli, kiteljesedett életet. Könyveket olvasott, transzcendentális meditációval, harcművészetekkel kezdett foglalkozni, később megismerkedett a jógával, majd az éberségmeditációval Thich Nhat Hanh vietnámi zen buddhista mester hagyományvonala alapján.

A pszichológia szak elvégzése után dolgozott Gyermekpszichiátriai Ambulancián, egyetemi oktatásban, élsportolókkal, tehetséggondozásban és szervezetekkel. Munkája során, és saját önismereti utján azt tapasztalja, hogy az őszinte önismeret, a tudomány felismerései és a spirituális gyakorlás egymással karöltve segít hozzá minket az egészséges, boldog, igaz szeretetben megélt, kiteljesedett élethez – az önmagunkhoz, a környezetünkhöz, és a forrásunkhoz való (újra)kapcsolódás által.

Jelenleg a Létezéspont tanácsadó műhelyben egyéni tanácsadással, meditáció oktatással, és családfelállítással foglalkozik.