Pszichológus, egyetemi docens - ELTE PPK, Tanácsadás- és Iskolapszichológia Tanszék
A pozitív pszichológia a jóllét kutatása mellett a traumák, nehézségek integrálását hangsúlyozza az érzelmek relativitásán és a kontextus fontosságán keresztül, ezzel új megvilágításba helyezi a boldogság fogalmát.
"A kintsugi ma már a pszichológia egyik kedvelt hasonlata, hiszen amellett, hogy megtestesíti a tökéletlenségben rejlő szépséget, azt is megfogalmazza, hogy a traumák és törésvonalak az élet természetes részei, azokat feldolgozva, beépítve pedig a személyiségünk gazdagodik, az egyediségünk nyilvánvalóvá válik." - Dr. habil. Fodor Szilvia
Az előadás a kintsugi hasonlat középpontba helyezésével bemutatja a pozitív pszichológia fő kérdésfelvetéseit, alapelveit, a reziliencia fogalmát, és ráirányítja a figyelmünket az élet nehézségeinek megértésére, elfogadására, az ebben rejlő fejlődési lehetőségek felismerésére, azaz a tökéletlenségben rejlő tökéletességre.
Dr. habil. Fodor Szilvia az ELTE PPK Pszichológiai Intézet Tanácsadás- és Iskolapszichológia Tanszékének docense, a European Talent Centre, Budapest állandó munkatársa, a European Council for High Ability vezető testületének tagja. Érdeklődési és kutatási területei az optimális teljesítmény, a tehetség, a jóllét, az iskolai szervezetfejlesztés és a rendszerszemléletű pozitív oktatás témaköreihez kapcsolódnak. A kutatói és oktatói tevékenység mellett több oktatási intézménnyel működik együtt az iskolai fejlesztések és képzések területén, alkalmazott kutatásokat végez, szívügye a tudományos ismeretterjesztés.