A megcsalás miatt számtalan párkapcsolat megy tönkre – még ha együtt is marad egy pár, az érzelmi kötelék sérül.
Vannak párok, akik nemcsak túlélik a megcsalást, de még a párkapcsolatuk is újra fejlődésnek indul. Mire van szükség ehhez és mi az első lépés a megbocsátás felé?
Dr. Balogh Klára praxisából hozott példákkal, gyakorlatiasan beszél a megcsalás következményeiről, érzelmi klímájáról, a feldolgozás lehetőségeiről és a megbocsátás útjáról.
"A kintsugi ma már a pszichológia egyik kedvelt hasonlata, hiszen amellett, hogy megtestesíti a tökéletlenségben rejlő szépséget, azt is megfogalmazza, hogy a traumák és törésvonalak az élet természetes részei, azokat feldolgozva, beépítve pedig a személyiségünk gazdagodik, az egyediségünk nyilvánvalóvá válik." - Dr. habil. Fodor Szilvia
Az előadás a kintsugi hasonlat középpontba helyezésével bemutatja a pozitív pszichológia fő kérdésfelvetéseit, alapelveit, a reziliencia fogalmát, és ráirányítja a figyelmünket az élet nehézségeinek megértésére, elfogadására, az ebben rejlő fejlődési lehetőségek felismerésére, azaz a tökéletlenségben rejlő tökéletességre.
Az interjú készítője: Nagy Gitta pszichológus
Dr. Balogh Klára egy kis, Hajdú-Bihar megyei faluban, Földesen született egy többgenerációs családban, ahol sok tapasztalatot szerzett a párkapcsolatok természetéről, a család működéséről.
Először gyermekgyógyász lett az akkor még Debreceni Orvostudományi Egyetemen, teljesítve a „meg kell menteni a gyerekeket a halálos betegségektől” családi küldetést. Klára már a klinikán is fontosnak tartotta megismerni a beteg gyermekek családját, tartani velük a kapcsolatot.
Körzeti gyermekgyógyászként még inkább látta, mennyire függ a gyermekek egészsége a családjuk megtartó képességétől, a szüleik együttműködésétől, párkapcsolati konfliktuskezelésétől. Ezért döntött úgy, hogy 20 év gyermekgyógyászati tevékenység után pár- és családpszichoterapeuta lesz. Klára most már a Magyar Családterápiás Egyesület kiképzőjeként közel 30 éve gyakorolja és tanítja a párkapcsolat, a család fejlődését, örömeit, nehézségeit, kríziseit és terápiás lehetőségeit.