Mindannyian találkozunk a mindennapjaink során megterhelő helyzetekkel, és olyanokkal is, amikor igencsak össze kell szednünk a bátorságunkat. Mit tehetek, ha gúzsba köt a félelem? Tudok-e építkezni egy igazán nagy megpróbáltatásból? Mitől függ, hogy valaki képes felülemelkedni vagy megbénítja a félelem? Többek között ezekre a kérdésekre keressük a választ Al Ghaoui Hesnaval, Prima Primissima és Kamera Hungária díjas újságíró, szerző, filmkészítő, reziliencia trénerrel.
Az előadás a kintsugi hasonlat középpontba helyezésével bemutatja a pozitív pszichológia fő kérdésfelvetéseit, alapelveit, a reziliencia fogalmát, és ráirányítja a figyelmünket az élet nehézségeinek megértésére, elfogadására, az ebben rejlő fejlődési lehetőségek felismerésére, azaz a tökéletlenségben rejlő tökéletességre.
Az interjú készítője: Konyári Ildikó pszichológus
Hesna korábban számos háborús terepen forgatott külpolitikai tudósításokat és riportfilmeket. Saját műsorával, a Bábellel elsősorban az emberi viselkedés mozgatórugóit járta körbe. Munkája során megdöbbenve figyelte meg a félelem pszichés és fizikai hatását, nemcsak a rettegő lakosságon, hanem a katonákon, a többi újságírón és saját magán is. Ezért kezdett később alaposabban foglalkozni a témával, kutatókat, orvosokat keresett fel, világhírű szociálpszichológusokat kérdezett, és
könyvet írt, Félj bátran címmel, amellett érvelve, a félelmet lehet hajtóerőként is használni az életünkben. Kétgyermekes anyaként a félelem-bátorság témájával a gyerekeket is megszólította, Holli, a hős és a Soha ne add fel című gyerekkönyveivel.
2021-ben Fulbright kutatói ösztöndíjat nyert az Egyesült Államokba, hogy a Berkeley Egyetemen a lelki alkalmazkodóképességet és a poszttraumás növekedést (PTG) tanulmányozza. 2023-ban reziliencia tréner oklevelet szerzett az amerikai Grit Institute-ban, és jelenleg média-pszichológiát tanul az amerikai Fielding egyetemen.